Warszawa i Uniwersytet Warszawski

Warszawa jest metropolią silnie naznaczoną przez historię (zburzoną w ponad 80% podczas drugiej wojny światowej), a zarazem zwróconą ku przyszłości. Warszawska Starówka – całkowicie odbudowana z wojennych zniszczeń – wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warszawa jest ważnym ośrodkiem politycznym, gospodarczym, kulturalnym i akademickim; gości też siedzibę Frontexu, europejskiej agencji zarządzającej zewnętrznymi granicami Unii.

Uniwersytet Warszawski (jedna z 60 warszawskich uczelni), ze swoimi 50 000 studentów jest największym uniwersytetem w Polsce. Badania i nauczanie prowadzone są na dwudziestu wydziałach. Uniwersytet Warszawski, który w 2016 roku obchodzi swoje dwóchsetlecie, jest wszechstronnie zaangażowany we współpracę i wymianę międzynarodową studentów i naukowców.

uw (537)