Warunki uczestnictwa

Oferta szkoły skierowana jest do studentów historii, nauk politycznych i neofilologii studiów magisterskich i doktoranckich, ale przyjmowane będą też zgłoszenia najlepszych studentów trzeciego roku licencjatu. Od każdego z uczestników wymagana jest znajomość co najmniej dwóch z trzech języków szkoły (francuskiego, niemieckiego, polskiego) co najmniej na poziomie B1 (wg europejskiej skali poziomu biegłości językowej).

Termin nadsyłania zgłoszeń: 3 maja 2016

Adres, na który należy nadsyłać zgłoszenia: anna.jarczewska@adm.uw.edu.pl

ECTS

Czynny udział w szkole letniej pozwoli uczestnikom uzyskać sześć punktów ECTS (uznawanych przez wszystkie partnerskie uczelnie).

Koszt i pomoc finansowa

Każdy z uczestników ponosi koszt w wysokości 70 euro (studenci z UW – 30 euro).
Uniwersytet Warszawski zapewnia bezpłatny nocleg i zwrot 80% kosztów podróży w obie strony.

Zgłoszenia

Zgłoszenia muszą zawierać następujące dokumenty w postaci załącznika w formacie pdf w języku uniwersytetu macierzystego:

• wypełniony formularz rejestracji (do pobrania tutaj),
  • list motywacyjny (maksymalnie 2000 znaków) ze wskazaniem, w kolejności preferencji, dwóch wybranych tematów,
  • krótki życiorys,
  • kopię dyplomów i zaświadczenia o osiągniętych wynikach,
  • w miarę możliwości zaświadczenie o znajomości języków (co najmniej dwóch spośród języków francuskiego, niemieckiego i polskiego).